Product was successfully added to your shopping cart.
Прво летување со бебе
Повеќето родители во овој период веќе се подготвуваат за патување со своето дете, особено доколку е мало и воопшто не му годат летните жештини. Поради тоа, следниве совети ќе ви бидат од голема корист, доколку имате дилеми околу превозот, изборот на дестинација и многу други отворени прашања пред поаѓање на пат...Read More
08.6.2017 12:20:00
Кои зачини смеат да ги јадат бебињата
Воспоставено е општо мислење дека детската храна не треба да содржи зачини. Да, тоа се однесува на солта и шеќерот, но зачин од билки може да се додадат во детската исхрана веќе од деветиот месец. Нормално, важно е да ги доадавате постепено, како што правевте и со воведувањето на нови намирници во исхраната и во мали количини....Read More
11.4.2017 14:55:18
Што ако вашето бебе не напредува?
Што ако вашето бебе не напредува? Прекумерното повраќање и подригнување може да укаже на некаково пореметување. Од ретките случаеви постои голема опасност од враќање на желудочната киселина во хранопроводот.Read More
15.3.2017 12:15:05
Причини за зголемена секреција од носот
Есента е време во кое децата, малку почесто отколку во другите периоди од годината, имаат зголемено течење од носот, па обично постои дилема околу тоа дали детето е болно и дали би требало да му се даваат антибиотици. Антибиотиците се лекови кои лекарот ги дава само во случај на бактериска инфекција, додека на вирусите немаат никаков ефект.Read More
29.9.2016 16:35:19
Алергија на полен
По дефиниција на Американската Академија за алергија, астма и имунологија, алергија е „стекнат потенцијал„ за развој на алергиски реакции. Алергиите настануаат кога организмот реагира на безопасните материи од околината како на напаѓачи. Антителата кои се вклучени во алергиските случувања најчесто се „имуноглобулини Е„ (IGE). IGE антителата се врзуваат за рецепторите, посебни одбрамбени, материи кои содржат хистамин.Read More
29.9.2016 16:33:12
Алергии на кравјо и мајчино млеко
По дефиниција на американската академија за алергија, астма и имунологија, алергија е "стекнат капацитет" за развој на алергиски реакции. Алергии настануваат кога телото реагира на безопасни материи од животната средина.Read More
29.9.2016 16:31:26
Chicco колекција со UV заштита
UV зраците можат да предизвикаат запаление на кожата Поголемиот дел од производите за заштита од сонце (креми, итн.) делумно го впиваат UV зрачењето, намалувајќи го количеството на сончевите зраци кои стигаат до кожата.Read More
29.9.2016 16:28:58
Креми за сончање, купаќи.... море, плажа....
Најпосле стигна летото... долго топло лето! Дали се имате подготвено и сега го чекате првиот сончан ден? Или ввеќе сте на некоја плажа и се ладите во морето? Како и да е, еве неколку мали совети, како со децата да го поминете летото и да се подготвите за жешките денови.Read More
29.9.2016 16:27:17
Chicco електрични апарати
Доколку сте добивте бебе или го очекувате, подгответе се и набавете ги насигурните Chicco апарати кои ќе ви го олеснат секојдневното функционирање  и новиот поубав живот со вашето бебе.

1.    Стерилизатор, код: 67289
Стерилизаторот за 8 шишиња (120мл). Практичен и функционален, згоден за користење во сите услови. Има проѕирен капак, како би се испратил циклусот на стерилизација. Стерилизација за само 15 минути, без вриење во тенџериња, без каменец во шишињата.Read More
29.9.2016 16:25:56
Немам доволно млеко? Моето бебе е гладно
Адаптирано млеко или формула е најдобар избор ако навистина немате доволно млеко или од други причини морате да ја дополните исхраната со млеко. Често мајката прави грешка кога на сопствена рака го дохранува своето бебе без предходна консултација со својот педијатар. Типот и количеството на млеко би требало да го прилагодите на бебешките потреби и возраст.Read More
29.9.2016 16:24:39

Items 1 to 10 of 43 total

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози