Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO
  • СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO
  • СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO

СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO

Шифра на артиклот: 287113011
Бренд: CHICCO

Цена: ден 1.320

Special Price ден 792

Детали за производот

СЕТ ШИШЕ WELL BEING СТАКЛО 150 МЛ+ ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ CHICCO
Целосна заштита на Вашите бебиња од колики(грчеви) и надразливост.
Зошто ова шише да биде Ваш избор:.
• Напредниот систем против грчеви е со докажан ефект: дизајниран е така што поседува вентил против грчеви кој спречува од голтање на воздух, помага во редуцирање на надразливоста, како и грчевите кои се појавуваат после оброкот.
• MUM EFFECT – ексклузивната обработка ја прави цуцлата екстра мека и пријатна.
• Одобрен од мајките – тестирано на бебиња, одобрено од мајките ( 9 од 10 мајки ги избраа токму овие шишиња).
Шишињата се достапни со каучукови и силиконски цуцли.
Каучукот е природен материјал, еластичен и мек. Цуцлата од каучук е особено еластична што се издолжува и враќа во својата оригинална форма, совршено прилагодувајќи се на формата и движењата на устата на бебето. Овој фактор го овозможува природниот ритам на цицање како од мајчината града..
Цуцлата од силикон е транспарентна и мека. Силиконот е хигиенски материјал. Тој не абсорбира мириси и вкусовии не ја губи својата форма дури и при повторени стерилизации..
Нова линија изработена од природно, чисто стакло каде што е избегнат Бисфенол А.
Препорачано за бебиња од првите месеци, благодарение на неговите карактеристики ја задржуваат топлината подолго време. ШИШЕ ПЛАСТИЧНО PERFECT5 150МЛ РОЗЕ 0М+ СИЛИКОН CHICCO

Со купување на овој производ можете да соберете 9 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози