Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
  • СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO

Шифра на артиклот: 791638400
Бренд: CHICCO

Цена: ден 8.690,00

Special Price ден 6.952,00

Детали за производот

СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS 0-18КГ CHICCO група 0/1 (0-18кг) може да се користи од денот кога ќе се роди вашето бебе до отприлика 4 годишна возраст, па затоа припаѓа на групата 0/1. Кога се користи како седиште за бебе, има дополнително перниче, кое му овозможува поддршка и удобност на бебето. Подоцна едноставно може да го извадите и да уживате во мноштвото предности што ги нуди ова седиште во група 1 (9-18кг). ВАЖНО: Кога го користите како седиште од група 0+, како и сите други од тој тип, мора да биде завртено кон назад.

Опис на производот
Купете го еднаш и користете го 4 години. Chicco Eletta Comfort ги комбинира предностите на седиште за бебе 0-18 кг со предностите на удобно и безбедно седиште за дете. Може да го употребувате веднаш, следејќи го раѓањето на бебето, дополнителното перниче го прави Chicco Eletta Comfort седиштето удобно за новороденото.

Бидејќи Chicco Eletta Comfort може да се прилагоди до хоризонтала, вашето бебе ќе го има истото искуство како што ќе го имаат во “нормално“ седиште за во кола. Важно: Кога го користите како седиште од група 0+, мора да го монтирате да биде завртено кон назад.

Кога вашето бебе ќе наполни 9 месеци, може да го извадите перничето и да уживате со целосната функционалност на ова седиште што припаѓа на група 1 (за деца до 4 годишна возраст 9-18кг). Сега вашето дете ќе ужива во широкото, меко обложено седиште. Навлаката може брзо и лесно да се извади и да ја исперете во секое време.

Родителите точно знаат што сакаат нивните деца. Со Chicco Eletta Comfort имате можност да одберете од 4 различни “позиции за одмор“- од исправена, седечка до позиција за спиење. Без оглед на тоа дали вашето дете го истражува светот со радознали очи, или повеќе сака да спие, благодарение на безбедносните појаси практично ништо неможе да му се случи. Позицијата на седиштето лесно се прилагодува само со една рака. Не ви треба ништо повеќе за правилно поставување на појасите!

Во случај на незгода или брзо запирање, вашето дете совршено ќе биде заштитено, а вградениот стиропор безбедно ќе го абсорбира ударот во несреќата.

Опис на посебни карактеристики

Комбинација на седиште за бебе и седиште за дете
За поставување во спротивна насока од движењето на колата: од раѓање до 18 месеци (до 13кг, ЕСЕ група 0+)
За поставување во иста насока на движењето на колата: од 9 месеци до 4 години (9-18кг, ЕСЕ група 1)
Вклучено дополнително перниче за бебе
Систем за странична заштита во случај на страничен удар
Абсорбер на удари направен од стиропор
Хоризонтално прилагодување во 4 позиции
Широко седиште
Навлаката се вади и се пере
Според стандардот за безбедност ECE R44/04

Видео

Достапни бои:
СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS RED PASSION 0-18КГ CHICCO
ЦРВЕНА
СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS ELEGANCE 0-18КГ CHICCO
СИВА
СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS JET BLACK 0-18КГ CHICCO
ЦРНА
СЕДИШТЕ ЗА АВТОМОБИЛ COSMOS PEARL 0-18КГ CHICCO
СИВА

Со купување на овој производ можете да соберете 77 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози