Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE
  • СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE
  • СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE

СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE

Шифра на артиклот: C1701BACOL000
Бренд: JOIE
ден 9.990,00

Детали за производот

СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE
Карактеристики на седиште за автомобил за деца Traver shield на Joie Група 1/2/3 (9-36 кг)
Прилагодлива поддршка за главата во 6 различни висини за оптимално усогласување на големината на детето;
Безбедносните перничиња може да се прилагодат во 4 различни позиции (група 1)
Прилагодливост на конекторите за ISOSAFE со копче за лесно ослободување
Погодно за деца од 9 - 36 кг (одговара на приближно 9 месеци до 12 години)
Дополнителна заштита на главата, градите и карлицата која се отстранува лесно
Седиште кое може да се прилагоди целосно на длабочина
Седиштето и потпирачот за грб се поставени со материјали кои дишат
Лесно за одржување, не содржи штетни материи, лесно за исталирање
Се користи во комбинација со каиш за возило и по избор со ISOSAFE конектори за дополнителна стабилност
Тежина: 8,5 кг

Видео

Достапни бои:
СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE DARK PEWTER JOIE
СИВА
СЕДИШТЕ TRAVER SHIELD 9-36кг ISOSAFE COAL JOIE
ЦРНА

Со купување на овој производ можете да соберете 111 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози