Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT GARNET RED 9-36kg RECARO СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT GARNET RED 9-36kg RECARO

СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT GARNET RED 9-36kg RECARO

Шифра на артиклот: 880434300
Бренд: RECARO

Цена: ден 17.990,00

Special Price ден 14.392,00

Детали за производот

СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT GARNET RED 9-36kg RECARO
* Интегрирани конектори Seatfix:
Едноставно прицврстете го детското седиште во автомобилот користејќи интегрирани конектори Seatfix (гр. 2/3)
* Пена за седење:
Совршено се прилагодува на обликот на телото на вашето дете и обезбедува највисоко ниво на удобност
* Потпирач за грб кој се прилагодува:
Потпирачот за грб ги следи контурите на седиштата на вашето возило
* Позиција за одмор:
Опуштена положба за седење благодарение на прилагодливиот агол на седење (гр. 1/2/3)
* Обложени појаси:
Го намалува загревањето во топло време - со што се спречува иритација на чувствителната кожа на вашето бебе (гр. 1)
* Интегрирано складирање на безбедносните појаси:
Леснo конвертирање во група 2/3 преку интегрирано складирање на појасите.
* Систем за безбедност од 5 точки на отпор:
Интуитивниот и централниот регулатор за прицврстување му овозможува на детето безбедно и едноставно прицврстување во седиштето (гр. 1)
* Означен водич за појаси:
Правилната инсталација е олеснета со следење на црвените ознаки
* Прилагодлив потпирач за нозе:
Може да се прилагоди на големината на Вашето дете и да обезбеди оптимална поддршка
* Странична заштита (ASP):
Странична заштита со интегриран систем ASP кој ја апсорбира силата во случај на страничен удар
* Прилагодливи појаси за заштита:
Раменските појаси се прилагодуваат на детето благодарение на наслонот за главата кој исто така се прилагодува на висината.
Достапни бои:
СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT TEAL GREEN 9-36kg RECARO
ЗЕЛЕНА
СЕДИШТЕ TIAN ELITE SELECT GARNET RED 9-36kg RECARO
ЦРНА

Со купување на овој производ можете да соберете 160 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози