Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕДИШТЕ TIAN CORE PERFORMANCE BLACK 9-36kg RECARO СЕДИШТЕ TIAN CORE PERFORMANCE BLACK 9-36kg RECARO

СЕДИШТЕ TIAN CORE PERFORMANCE BLACK 9-36kg RECARO

Шифра на артиклот: 880422400
Бренд: RECARO

Цена: ден 14.990,00

Special Price ден 11.992,00

Детали за производот

СЕДИШТЕ TIAN CORE PERFORMANCE BLACK 9-36kg RECARO
Безбедносни карактеристики за секое патување

* Универзална инсталација:
Брза и едноставна инсталација во секое возило користејќи го безбедносниот ремен
* Интегрирани конектори Seatfix:
Едноставно прицврстете го детското седиште во автомобилот користејќи интегрирани конектори Seatfix (гр. 2/3)
* Подесувачки потпирач за грб:
Потпирачот за грб ги следи контурите на седиштата на Вашето возило
* Позиција за одмор:
Опуштена положба за седење благодарение на прилагодливиот агол на седење (гр. 1/2/3)
* Oбложени појаси:
Го намалува загревањето во топло време - со што се спречува иритација на чувствителната кожа на Вашето бебе (гр. 1)
* Интегрирано складирање на безбедносните појаси:
Леснo конвертирање во група 2/3 преку интегрирано складирање на појасите.
* Систем за безбедност од 5 точки на отпор:
Интуитивниот и централниот регулатор за прицврстување му овозможува на детето безбедно и едноставно прицврстување во седиштето (гр. 1)
* Означен водич за појаси:
Правилната инсталација е олеснета со следење на црвените ознаки
* Со мала тежина:
Тежи 8,4 кг и може лесно да се подигне и носи
* Патентиран систем за безбедност HERO:
Единствена единица која се состои од подлошки на раменските појаси и потпирач за глава кои спречуваат извртување и лизгање и го поедноставуваат безбедносниот и лесен процес на прицврстување (гр. 1)
* Напредна странична заштита (ASP):
Странична зачтита со интегриран систем ASP кој ја апсорбира силата во случај на страничен удар
* Детско седиште што расте заедно со децата:
Благодарение на прилагодливиот потпирач за грб и глава, може да се користи од 9 месеци до 12 години
* Пена за седење:
Совршено се прилагодува на обликот на телото на Вашето дете и обезбедува највисоко ниво на удобност.
Достапни бои:
СЕДИШТЕ TIAN CORE CARBON BLACK 9-36kg RECARO
ЦРНА
СЕДИШТЕ TIAN CORE PERFORMANCE BLACK 9-36kg RECARO
ЦРНА

Со купување на овој производ можете да соберете 133 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози