Product was successfully added to your shopping cart.
  • СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
  • СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
  • СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
  • СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
  • СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO

СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO

Шифра на артиклот: 890424300
Бренд: RECARO

Цена: ден 15.590

Special Price ден 13.990

Детали за производот

СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
Многу работи се менуваат во животот, нашата желба за безбедност не, особено за нашите деца. Mako Elite 2, оптимизираната верзија на својот претходник Mako Elite, продолжува да ги штити на сите патувања од околу 3? до 12-годишна возраст. Отворите во надворешната обвивка на детското седиште овозможуваат континуиран проток на воздух. Вградениот звучен систем обезбедува најдобра забава и децата можат да се наведнат наназад и да се релаксираат додека нивната глава останува заштитена со потпирачот за глава. Патувајте безбедно и среќно со RECARO. Mako Elite 2 беше добитник на iF Design Award 2020, светски признато признание.

I-SIZE

Со i-Size, детското седиште ги исполнува ригорозните безбедносни стандарди во согласност со UN R129. Овие високи барања за заштита од страничен удар не само што се исполнети, туку и надминати. Родителите имаат корист од едноставна и сигурна инсталација благодарение на ISOFIX конекторите. Детското седиште е компатибилно со сите седишта за возила со логото i-Size и практично со сите други седишта со ISOFIX конектори. Децата патуваат безбедно, а родителите уживаат целосна флексибилност.

ЗВУЧЕН СИСТЕМ

Исто патување, персонализирано возење. Звучниците се вградени во пределот на главата на детското седиште, а аудио конекцијата и торбичката за уредот значат дека вашите деца можат да се забавуваат. Децата можат да се наведнат наназад и да се релаксираат додека нивната глава останува заштитена со потпирачот за глава.

СИСТЕМ ЗА ВОЗДУХ ВЕНТИЛАЦИЈА

Ниту еден детал не е препуштен на случајноста, а квалитетот на воздухот не е детал. Всушност, системот за вентилација на воздухот го прави седењето во текот на долгите периоди особено удобно, а тоа е обезбедено со отвори во надворешната обвивка и мрежести влошки во капакот на седиштето, кои овозможуваат континуиран проток на воздух. Тајната на доброто патување е да уживате во возењето, а дизајнот на Mako Elite 2 гарантира дека го прави тоа.

НАПРЕДНА СТРАНИЧНА ЗАШТИТА (ASP)

Заштитниците кои се одвојуваат може брзо и едноставно да се прицврстат на детското седиште. Во случај на страничен судир, апсорберите на енергија ја намалуваат силата што би делувала врз детето и обезбедуваат максимална заштита. Заштитниците секогаш треба да се монтираат на страната на вратата. Премиум безбедност за врвно патување.

ПОЗИЦИЈА ЗА ОДМОРУВАЊЕ

Прилагодливиот агол на седење му дава на детето релаксирачка седечка положба за секое патување да биде пријатно. Затоа што патувањето никогаш не треба да биде заморно, ниту за вас, ниту за Вашите деца.
Достапни бои:
СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT TEAL GREEN 15-36kg RECARO
ТИРКИЗ
СЕДИШТЕ MAKO ELITE 2 SELECT GARNET RED15-36kg RECARO
ЦРВЕНА

Со купување на овој производ можете да соберете 155 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози