Product was successfully added to your shopping cart.
  • ПАСТА ЗА ЗАБИ ЈАГОДА 50МЛ 1-5Г со флуор CHICCO ПАСТА ЗА ЗАБИ ЈАГОДА 50МЛ 1-5Г со флуор CHICCO

ПАСТА ЗА ЗАБИ ЈАГОДА 50МЛ 1-5Г со флуор CHICCO

Шифра на артиклот: 074290000
Бренд: CHICCO
ден 195,00

Детали за производот

ПАСТА ЗА ЗАБИ ЈАГОДА 50МЛ 1-5Г со флуор CHICCO
Содржи натриум флуорид (1000 ppm F-) 50 ML
Погоден за смирување на непријатноста предизвикана од никнувањето на млечните заби. Прави дезинфекција, ја чисти и санира усната мукоза. Содржи ксилитол, познат по своето антибактериско дејство. Гел формулата содржи и камилица која ги смирува и освежува иритираните непца. Без арома,безбедно е да се проголта. Не ги оштетува млечните заби, благодарение на ниската абразивна формула. Помага во спречување на кавитети. Вкус идеален за поголеми деца. Вкусот на јагода бебето го запознава во оваа старосна фаза, за да им помогне на родителите да направат орална хигиена како дневна рутина.

Со купување на овој производ можете да соберете 2 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози