Product was successfully added to your shopping cart.
  • ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO
  • ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO

ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO

Шифра на артиклот: 111480000
Бренд: CHICCO
ден 849

Детали за производот

ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ МОМЧЕ 36М+ CHICCO
На очите на бебињата им е потребна сигурна заштита, бидејќи нивната структура дозволува сончевата светлина да навлезе подлабоко и нивниот капацитет за филтрирање е многу помал отколку кај возрасните. Chicco обезбедува палета на очила за сонце кои гарантираат висока заштита на нежните очи на бебето. Категорија на филтер: 3.

СИЛНИ ЛЕЌИ
ПРОТИВ ГРЕБАЊА
Поликарбонатни леќи со добри перформанси во отпорност на гребење.

УВА УВБ ЗАШТИТА
100% УВА/УВБ АПСОРПЦИЈА
Добрите очила за сонце мора да штитат од УВА и УВБ зраци.

УДОБНИ РАМКИ
Флексибилни РАМКИ
Меки и флексибилни рамки идеални за деликатното лице на бебето.*

Со купување на овој производ можете да соберете 9 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози