Product was successfully added to your shopping cart.
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
  • КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO

КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO

Шифра на артиклот: 796501900
Бренд: CHICCO
ден 25.990

Детали за производот

КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
Уникатно решение од раѓање до 4 години со 3 различни функции: креветче за заедничко спиење, традиционално креветче и кревет на под.
Заедничко спиење дури и повеќе од 6 месеци: Chicco Next2Me Forever ви овозможува да уживате во придобивките од спиењето подолго од традиционалното креветче.
Кревет на подот инспириран од Монтесори: од 18/24 месеци е можно да се отстранат ногарките и целосно да се отвори една од страните за да се остави детето слободно да влегува и излегува.
Патентиран систем за бариера: безбедносен механизам кој спречува страната да се држи отворена доколку производот не е правилно прикачен на креветот на родителите.
Душек со наменска форма за совршено прилагодување на структурата на креветот. Благодарение на својата цврста површина правилно го поддржува детето за целото времетраење на употреба.
Максимална флексибилност на користење: можете слободно да одлучите дали и кога да се префрлите од една конфигурација на друга, без временски ограничувања, за да ги задоволите потребите на детето.
ТЕХНИЧКА ИНФОРМАЦИЈА
Димензии кога е отворено: 73,80 x 121,00 x 0 cm
Нето тежина на производот: 20,70 кг

Одобрување: Заеднички кревет и традиционален кревет: 0m - 48m / 22kg

Видео

Достапни бои:
КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT ASH GRAY CHICCO
СИВА
КРЕВЕТЧЕ NEXT2ME FOREVER COSLEEPING COT COOL GRAY CHICCO
СИВА

Со купување на овој производ можете да соберете 289 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози