Product was successfully added to your shopping cart.
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
 • КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE

КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE

Шифра на артиклот: 8600827664441
Бренд: JUNGLE
ден 13.690

Детали за производот

КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
Количка OXY jungle систем 2 во 1 се состои од количка која лесно можи да се трансформира од корпа во спортско седиште и седиште за автомобил за бебиња од групата 0+.

Карактеристики на количката:

-Наменета за деца од раѓање до 36 месеци, односно најмногу до 15 кг.
- Лесна алуминиумска рамка.
-Амортизери на сите 4 тркала.
-Кочница за безбедно сопирање во една точка.
- Наклонот на потпирачот за грб може да се прилагоди во неколку позиции.
-Рачката за туркање на количката е прилагодлива во висина.
-Рамката за количка има држач за чаши.

-Седиштето има сигурносни појаси со 5 точки на потпора и шипка која лесно се вади.
-Тендата на количката е преклоплива и се состои од три дела.
-Задните гумени тркала овозможуваат удобно возење и на нерамен терен.
-Предните тркала имаат можност за ротирање, додека задните имаат кочница.
- Под седиштето има голема корпа за пазарење.
- Количката доаѓа со зимска навлака, дополнителен додаток за седиштето и мрежа против комарци.
-Димензии на преклопена количка: 53x29x96cm.
-Димензии на отклопена количка: 110x95x70cm.
- Тежината на количката е 12 кг.

Карактеристики на седиштето на автомобилот:

- Седиштето за автомобил спаѓа во групата 0+.
- Ги помина сите безбедносни тестови и е одобрен според европскиот стандард ECE R44 / 04, за деца со тежина од 0 до 13 kg (од 0 до приближно 14 месеци).
- автомобилскoто седиште 0+ мора да се инсталира свртено во спротивна насока од движењето на автомобилот
-Седиштето за автомобил е одобрено за поставување во автомобили без база.
Достапни бои:
КОЛИЧКА OXY DUO GRAY 40010098 JUNGLE
СИВА
КОЛИЧКА OXY DUO GOLD 40010096 JUNGLE
ЗЛАТНА

Со купување на овој производ можете да соберете 152 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози