Product was successfully added to your shopping cart.
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
  • КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO

КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO

Шифра на артиклот: 893103100
Бренд: RECARO

Цена: ден 22.490

Special Price ден 17.992

Детали за производот

КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
Lexa Elite ги комбинира најдобрите карактеристики на колички за бебе и поголемо дете. Од раѓање свртена наназад како удобна количка, родителите секогаш го имаат своето дете на повидок. Подоцна, кога вашето малечко сака да го открие светот, свртена напред со удобно седиште за деца до четири години. Лесна е и мала кога е затворена. Така, може да се смести насекаде, на пример, во автомобилот зад возачкото седиште или во јавниот превоз. Нежната суспензија и тркалата што се вртат обезбедуваат пријатно возење. И за во движење, големата корпа за пазарење нуди дополнителен простор за се што ви треба.

РЕВЕРЗИБИЛНО СЕДИШТЕ

Единицата на седиштето може да се смени од напред кон назад и повторно назад со едноставно движење. Без разлика дали малото спие длабоко или седи, будно и го истражува светот, едноставно е удобно.

КОМПАКТЕН ПАТ

Количката Lexa Elite лесно се преклопува. Самостојна и со најкомпактна можна големина кога е преклопена, зафаќа малку простор и може да се складира без напор.

ЛЕСНА

Благодарение на нејзината тежина од приближно 8 кг, лесна е за управување и многу лесна за носење или складирање.

ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА НАСЛОНОТ

Прилагодливиот потпирач за грб овозможува целосно рамно лежење за најмалите, како и исправено седење за поголемите деца. Прилагодливиот потпирач за нозе обезбедува уште поголема удобност.

СИСТЕМ ЗА ПАТУВАЊЕ

Покрај употребата со стандардното седиште, рамката Lexa Elite е компатибилна и со нашите носилки (седишта за во автомобил) за доенчиња Avan и Salia Elite (потребен е адаптер). Носилките и адаптерите се продаваат одделно од количката.

УДОБНОСТ

Суспензијата на четири тркала и цврстата рамка компензираат за нерамномерното тло. Лесното маневрирање, благодарение на тркалата кои ротираат за 360°(може и да се заклучат), обезбедува непречено возење и онолку агилност колку што е потребно.
Достапни бои:
КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME MAT BLACK RECARO
ЦРНА
КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME PALE ROSE RECARO
РОЗЕВА
КОЛИЧКА LEXA ELITE PRIME PRIME SILENT GREY RECARO
СИВА

Со купување на овој производ можете да соберете 200 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози