Product was successfully added to your shopping cart.
  • КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO
  • КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO

КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO

Шифра на артиклот: 791991402
Бренд: CHICCO

Цена: ден 22.990,00

Special Price ден 17.990,00

Детали за производот

КОЛИЧКА DUO BEST FRIEND СО ТРАНСПОРТЕР LIGHT BEIGE CHICCO
Chicco DUO Best Friend за удобност

Едноставен и интуитивен, но со високи перформанси, Chicco Duo Best Friend Comfort е најдобриот сојузник за родителите кои бараат паметно решение за слободно движење.
Цврста количка и седиште за автомобил: секој елемент на Duo Chicco Best Friend Comfort е дизајниран да го поедностави животот на родителот, обезбедувајќи комфор и стил.
Лесна за користење, лесна за затворање и екстра компактна кога е затворена, се карактеризира со едноставни облици, збогатени со стилски детали што ќе го направат Trio Best Friend Comfort на Chicco вашиот најдобар пријател досега.

BEST FRIEND - Количка

Дизајнирана за да го олесни животот на родителите
Chicco Best Friend количката има едноставен и интуитивен механизам. Реверзибилното седиште е удобно за детето. Рачката е обложена со високо квалитетна еко кожа, се прилагодува во три различни позиции и и дава на количката доза на стил.
Се затвора со една рака, стои исправена кога е затворена.
Секогаш едноставна за употреба, таа е паметно решение за секојдневните прошетки.

Екстремно компактна кога е затворена
Благодарение на специјалниот механизам за затворање на седиштето, количката е неверојатно компаткна кога е затворена во било која позиција, и кога е свртена кон Вас и кога гледа кон напред.

Комфорна во секоја ситуација
Седиштето може да се прилагоди во три позиции, држачот за нозе и рачката исто така, им овозможува на родителите и детето секогаш да останат во најудобна и ергономска позиција.

Максимална заштита во сите временски услови.
Тендата се продолжува, со дел со патент, е идеална и за сончеви денови и за слаби врнежи, благодарение на специфичниот водоотпорен материјал.

Пријатна за возење
Опремена со амортизери на сите четири тркала.

BEST FRIEND- Седиште за автомобил

Седиштето BEST FRIEND одговара за бебиња од раѓање до 13кг.(група 0+). Седиштето е според E R44/04 стандарди и треба да биде поставено во спротивен правец од движењето на автомобилот.
Лесно и функционално e најдобриот сојузник за патување со кола и секојдневно возење низ град.
1. Безбедно и удобно
BEST FRIEND Седиштето за автомобил е опренмено со безбедносни каиши, дополнително перниче кое се вади и меки перничиња на рамената кои овозможуваат безбедност и удобност за бебето.
2. Заштитна тенда
Тендата е водоопторна за подобра заштита на бебето дури и кога се користи на рамката од количката.
3. Мод на возење
Брзо и едноставно може да се прикачи на рамката.

Видео

Со купување на овој производ можете да соберете 200 поени. Зачленете се во Енци Менци Беби Клубот и започнете со собирање на поени. Подетално за членството можете да прочитате "тука".

Настојуваме да бидеме колку што е можно поточни во описите на сите производи, но не можеме да гарантираме дека сите описи се комплетни и без грешки. Ви благодариме на разбирањето.

Додади во листа на желби

ПРЕДЛАГАМЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ

Facebook Twitter Instagram YouTube
Бесплатна испорака Прво купување Советувалиште Каталози